مزايا و كاربرد پیامک در مدارس و آموزشگاه ها

بسیاری از مدارس و آموزشگاه ها تنها از طریق تابلوی درب ورودیشان شناخته می شوند و دیگر مدرسه ها به آن بزرگی و وسعت نیستند که به چشم دیده شوند. ممکن است افراد ساکن در آن منطقه در سن مدرسه نباشند و یا اصلا از وجود چنین اموزشگاهی باخبر نباشند.

درضمن با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روش انجام امور مدارس نیز تغییر کرده است و امروزه اکثر مدارس پنل پیامکی دارند و از طریق ارسال اس ام اس با والدین دانش آموزان خود ارتباط برقرار می کنند.

پنل های پیامکی کار را برای مدارس بسیار راحت تر کرده است و به راحتی می توانند کلیه نیازهای خود را از طریق پنل اس ام اس رفع نمایند امروزه بسیاری از مدارس و و آموزشگاه ها با استفاده از سامانه پیامکی توانسته اند هزینه های خود را کاهش دهند و در وقت خود صرفه جویی می کنند.

با استفاده از سامانه پیامک در هر زمان از شبانه روز که نیاز باشد می توانید با والدین دانش آموزان خود در ارتباط باشید.

مزایای سامانه پیامک مدارس

همانطور که می دانید، اطلاع رسانی به دانش آموزان و ارتباط با والدین آنها از طریق تماس تلفنی علاوه بر هزینه بر بودن آن، زمان زیادی را نیز طلب می کند. خب حالا می پرسید چکار کنیم؟ بهترین کانال ارتباطی برای ارتباط با والدین و دانش آموزان در این حالت، سامانه پیامکی است! صبر کنید، تنها همین نیست…

اطلاع رسانی تعطیلات یا کنسل شدن کلاس با سامانه پیامک ویژه مدارس

خب، تصور کنید یکی از معلمان مرخصی گرفته و یا به هر دلیلی کلاسش لغو شده است! چه می کنید؟ آیا تماس تلفنی با همه دانش آموزان به نظرتان کار راحتی است؟ البته که نه! درصورتیکه شما برای مدرسه یک پنل پیامک خریده باشید، این مشکل به آسانی حل می شود. شما فقط یک متن می نویسید و آن را به اولیاء ارسال می کنید.

مزايا و كاربرد پیامک در مدارس و آموزشگاه ها

یادآوری رویداد و مناسبت ها با سامانه پیامک مدارس و آموزشگاه ها

منظورم از مناسبت ها و رویداد ها، اجرای نمایش و یا برگزاری نمایشگاه های علمی یا هنری و … است. شما با ارسال پیامک برای یادآوری اینگونه کارهای فوق برنامه علاوه بر اینکه والدین را در جریان می گذارید، باعث مشارکت هر چه بیشتر و برقراری ارتباط صمیمی بین اولیا و مدرسه می شوید.

اطلاع رسانی غیبت ها به والدین از طریق سامانه پیامک مدارس

هر چند که احتمال دارد والدین خودشان از غیبت فرزندانشان اطلاع داشته باشند اما این اطلاع رسانی باعث ایجاد رابطه مطلوب بین معلمان و والدین شده و از حوادث بد پیشگیری می کند. شما می توانید به راحتی توسط پنل اس ام اس مدارس، والدین را از غیبت دانش آموزان مطلع سازید.

یادآوری تاریخ امتحانات ماهانه و اصلی از طریق پنل پیامک مدارس

از جمله مواردی که بهتر است مدتی قبل از وقوع آنها به والدین یادآوری شود، تاریخ امتحانات میان ترم، ماهانه و یا اصلی است. بدین ترتیب والدین نظارت بیشتری بر درس خواندن دانش اموزان خواهند داشت و آنها را یاری خواهند کرد.

اعلام زمان دریافت کارنامه

یکی از قابلیت های سامانه پیامک مدارس، دفترچه تلفن اختصاصی است. شما توسط آن می توانید بر حسب پایه تحصیلی دانش آموزان، شماره آنها را دسته بندی کنید و هنگام دریافت کارنامه برای هر پایه تحصیلی به صورت جداگانه پیامک ارسال کنید. به عنوان مثال مدرسه شما یک مدرسه ابتدایی است، شما می توانید برای هر پایه تحصیلی ضمن دریافت کارنامه به صورت جداگانه پیامک ارسال کنید.

اعلام مهلت پرداخت هزینه سرویس یا شهریه از طریق پیامک

یکی از مشکلات مدارس غیر دولتی، پیگیری برای واریز هزینه شهریه و یا هزینه سرویس می باشد. ممکن است بعضی از والدین شهریه کامل مدرسه را پرداخت نکرده باشند و شما نیز با ارسال نامه چندین بار این موضوع را یادآوری کرده اید اما متاسفانه این روش موثر واقع نشده است زیرا ممکن است پیغام شما بدست آنها نرسیده باشد، اما در یادآوردی شهریه با پیامک ارسال پیامک این تضمین وجود دارد که پیامک بدست والدین رسیده است.

از دیگر مزایای سامانه پیامک مدارس این است که، به شما کمک می کند تا به جای اینکه یک به یک با دانش آموزان تماس بگیرید، یکجا یک پیامک گروهی ارسال کنید و یادآور مهلت پرداخت هزینه شوید.

برای اردوهای مدارس نیز همین سیستم ارسال پیامک را میتوانید در پیش بگیرید. با ارسال پیامکی حاوی اطلاعات اردو از قبیل زمان و مکان آن و همچنین هزینه، برای والدین آنها را باخبر میسازید.

اعلام اخبار تابستانه از طریق سامانه پیامک ویژه مدارس

شما می توانید تاریخ شروع کلاس های تابستانه را به دانش آموزان توسط پیامک اطلاع دهید علاوه بر آن با یک متن پیامکی جذاب می توانید دانش آموزان را برای شرکت در کلاس های تابستانه مدرسه، ترغیب کنید.

ارتباط با والدین از طریق پنل پیامک مدارس

برگزاری جلسات اولیا و مربیان از اهمیت خاصی برای مدارس برخوردار می باشد. این جلسات باعث میشود والدین بتوانند در طول سال معلمان را ملاقات کنند و از وضعیت درسی فرزندان خود و رفتار آنها در مدرسه آگاه شوند. ارسال پیامک به شما این امکان را می دهد که با والدین به صورت ارتباط نزدیک در ارتباط باشید و آنها را از زمان این جلسات مطلع کنید.

یکی دیگر از راه های ارتباطی با والدین ارسال نامه میباشد که این روش بعلت هایی از قبیل نرسیدن نامه به دست والدین چندان روش مناسبی نمی باشد اما با ارسال پیامک از این موضوع که حتما اطلاعیه بدست والدین رسیده است مطمئن میشوید. ایجاد ارتباط با والدین سبب می شود که آنها نقاط ضعف فرزندان خود را شناخته و در جریان وضعیت تحصیلی آنها قرار گیرند و علاوه بر آن شما می توانید توسط پیامک آنها را در جریان جلسه اولیاء و مربیان قرار دهید.

نظرسنجی از دانش آموزان با پیامک

شما توسط این قابلیت پنل اس ام اس مدارس، می توانید در مورد کلاس های فوق برنامه خود از دانش آموزان نظر سنجی کنید. دانستن نحوه عملکرد معلم و رضایت دانش آموزان به شما در داشتن مدرسه ای در سطح بالا کمک می کند و نیز باعث ارتباط هرچه عمیق تر شما با والدین می شود.

نظرسنجی از دانش آموزان با پیامک شما توسط این قابلیت پنل اس ام اس مدارس، می توانید در مورد کلاس های فوق برنامه خود از دانش آموزان نظر سنجی کنید. دانستن نحوه عملکرد معلم و رضایت دانش آموزان به شما در داشتن مدرسه ای در سطح بالا کمک می کند و نیز باعث ارتباط هرچه عمیق تر شما با والدین می شود.

برگزاری مسابقات پیامکی

فرض کنید به مناسبت روز مادر، یک مسابقه پیامکی برگزار می کنید و از دانش آموزان می خواهید یک جمله زیبا در وصف مادر به شما ارسال کنند و به نفرات برتر جایزه دهید.

نتیجه گیری

به نظرم با خواندن این مقاله متوجه مزایای سامانه پیامک مدارس شده باشید . شما می توانید با یک پنل پیامکی علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه، روابط خودتان را با اولیا و دانش آموزان مطلوب تر سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *